مهرمگ
مهرمگ > بهترین کتاب های کنکور > بهترین کتاب عربی کنکور

بهترین کتاب عربی کنکور

بهترین کتاب عربی کنکور

عناوین محتوایی که می خوانیم .

بهترین کتاب عربی کنکور

یکی از مهم ترین آزمون‌هایی که هر ساله در کشورمان برگزار شده و بسیاری از دانش آموزان را به چالش می‌کشد، کنکور است. در واقع کنکور همواره به عنوان یکی از دغدغه‌های اصلی دانش آموزان پس از پایان دوران تحصیل در دبیرستان مطرح بوده است؛ زیرا تنها از طریق قبولی در آزمون کنکور است که می‌توان به دانشگاه راه یافت و در رشته مورد علاقه خویش به تحصیل پرداخت. یکی از مهم‌ترین دروسی که برای بسیاری از دانش آموزان و به خصوص داوطلبان کنکور انسانی از اهمیت فراوانی برخوردار است، عربی می‌باشد. ما در این مطلب قصد داریم بهترین کتاب عربی کنکور را به شما عزیزان معرفی نموده و منابع آن را بررسی کنیم.

کتاب عربی کنکور خیلی سبز

این روزها بسیاری از دانش آموزانی که خود را برای آزمون کنکور سراسری آماده می‌کنند، به دنبال خرید یا دانلود کتاب عربی کنکور هستند. اگر شما نیز در حال جستجوی بهترین کتاب عربی کنکور هستید، ما به شما کتاب عربی جامع خیلی سبز را معرفی می‌کنیم. بخش‌های اصلی تشکیل دهنده این کتاب شامل مطالب کامل عربی دهم، یازدهم و دوازدهم هستند. شیوه آموزش این کتاب به این صورت است که در ابتدای هر درس، تمامی قواعد آن به صورت کامل توضیح داده شده است. پس از آن با واژگان درس و معنای آن‌ها مواجه می‌شویم و پس از فراگیری آن‌ها، به تمرینات و تست‌های آن می‌رسیم.

همچنین اگر قصد خرید کتاب تست عربی سطح بالا را دارید، بهترین انتخابی که برای شما وجود دارد، کتاب عربی کنکور خیلی سبز است؛ به عقیده بسیاری از اساتید کنکور، تست‌هایی که در این کتاب وجود دارند، با تست‌های کتاب میکروطبقه بندی گاج برابری می‌کنند.

کتاب عربی جامع مهروماه

اگر بخواهیم به یکی دیگر از منابعی که به عنوان بهترین کتاب عربی کنکور، در میان دانش آموزان شناخته شده‌اند اشاره کنیم، مسلماً از کتاب عربی مهر و ماه نام خواهیم برد. به شما پیشنهاد می‌کنیم پس از مطالعه کتاب عربی خیلی سبز، از این کتاب که دارای تست‌هایی با سطح بسیار بالاست، استفاده نمایید. محور اصلی این کتاب را تست تشکیل می‌دهد، بنابراین دانش آموزانی که به دنبال بهترین کتاب تست عربی سطح بالا هستند، می‌توانند از مطالب ارزشمند این کتاب، بهره لازم را ببرند. علاوه بر این، شما می‌توانید از درسنامه موضوعی آن که شامل بخش‌های مختلفی از جمله ترجمه، قواعد و معنی لغات هستند استفاده نمایید. این کتاب برای دانش آموزانی که در درس عربی پایه قوی دارند، یکی از بهترین انتخاب‌هاست.

کتاب عربی جامع میکروطبقه بندی گاج

در میان بهترین کتاب‌های کنکور انسانی، نام کتاب میکروطبقه بندی گاج نیز به چشم می‌خورد. این کتاب از نظر اساتید و دانش آموزان به عنوان بهترین کتاب عربی کنکور 1400 شناخته شده است. گاج مفاهیم عربی را به صورت درس به درس و موضوعی بیان کرده است. دانش آموزان، ابتدا مفاهیم مهم درس عربی را به خوبی آموزش می‌گیرند و سپس از طریق ضمیمه‌هایی که در قسمت‌های مختلف آن وجود دارد، به صورت موضوعی نیز به آموزش عربی می‌پردازند. بنابراین اگر شما به دنبال بهترین کتاب موضوعی عربی هستید، میکروطبقه بندی گاج، یک انتخاب عالی برای شماست. تمامی قواعد، واژگان، ترجمه و تحلیل‌های کتاب عربی را از طریق این کتاب به خوبی خواهید آموخت. در پایان هر درس نیز می‌توانید با تست‌های فراوانی که پیش روی شما وجود دارد، میزان یادگیری خود را محک بزنید.

کتاب عربی کامل کنکور میکروطلایی

بدون شک کتاب میکروطلایی عربی، بهترین کتاب عربی کنکور نظام جدید است که برای تمامی داوطلبان رشته‌های انسانی، تجربی و ریاضی طراحی شده است. رویکرد اصلی این کتاب، آموزش عربی به صورت موضوعی است. شما می‌توانید ترجمه، قواعد، مفاهیم، درک مطالب عربی و بسیاری دیگر از مباحث مهم را از طریق این کتاب یاد گرفته و به بهترین شکل ممکن برای آزمون کنکور سراسری آماده شوید. اگر سطح عربی شما بالاست، میکروطلایی بهترین کتاب عربی کنکور 1400 به شمار می‌رود که مطالعه آن به تنهایی برای قبولی در این آزمون کافی است و پس از خواندن آن، متوجه خواهید شد که نیازی به مطالعه کتاب‌های درسی ندارید.

کتاب عربی سیر تا پیاز

یکی دیگر از منابعی که می‌توان آن را به عنوان بهترین کتاب عربی کنکور انسانی در نظر گرفت، کتاب عربی سیر تا پیاز است. همان گونه که از نام این کتاب پیداست، تمامی مفاهیم عربی دهم، یازدهم و دوازدهم را به صورت کامل گردآوری کرده و در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهد. این کتاب سه بخش مجزا دارد؛ اولین بخش آن شامل درسنامه‌های عربی است. در بخش دوم با تست‌های فراوانی روبرو خواهید شد و در قسمت سوم مفاهیم اصلی عربی را آموخته و در این زمینه تسلط کافی پیدا خواهید کرد.

کتاب سطر به سطر واژگان عربی کنکور مهر و ماه

اگر شما در زمینه واژگان کتاب عربی و معانی آن‌ها ضعیف هستید، بهترین کتاب عربی کنکور 1400 که می‌توانید آن را مطالعه نمایید، کتاب سطر به سطر واژگان عربی از انتشارات مهروماه است. تمامی واژه هایی که در کتاب عربی دهم، یازدهم و دوازدهم وجود دارند، در این کتاب ذکر شده‌اند و شما می‌توانید به صورت کامل آن‌ها را بیاموزید. حتی بسیاری از واژه‌هایی که در انتهای کتاب عربی شما وجود ندارند، در این کتاب هستند و به شما در زمینه درک معنی کلمات و واژه های عربی کمک فراوانی می‌نمایند.

چند توصیه مهم برای مطالعه بهترین کتاب عربی کنکور

با نزدیک شدن به روزهای حساس و سرنوشت ساز کنکور سراسری، شاهد جستجوی عباراتی از قبیل “بهترین کتاب تست عربی “، “بهترین کتاب تست ترجمه عربی کنکور نظام جدید” و… توسط دانش آموزان و والدین آن‌ها هستیم. ما در این مقاله تلاش کردیم بهترین کتاب عربی کنکور انسانی را به شما عزیزان معرفی کنیم.

در پایان چند توصیه برای مطالعه بهترین منابع عربی کنکور برای شما داریم:

  • سعی کنید برای مطالعه بهترین کتاب عربی دهم، یازدهم و دوازدهم به خوبی برنامه ریزی کنید و علاوه بر مطالعه کامل، زمان‌هایی را به استراحت اختصاص دهید. بهترین حالت برای یادگیری اصول و قواعد درس عربی، مطالعه 60 تا 90 دقیقه و یک استراحت 10 الی 15 دقیقه‌ای است.
  • همان‌گونه که می‌دانید عربی یک درس تحلیلی است، بنابراین باید در کنار کتاب‌های درسی خود، بهترین کتاب قواعد عربی کنکور را تهیه نموده و قواعد آن را نیز به خوبی آموزش بگیرید.
  • علاوه بر یادگیری قواعد درس عربی، تکرار و تمرین مطالب آن را در برنامه خود قرار دهید.
  • یکی دیگر از مهم‌ترین اصولی که شما را برای قبولی در آزمون کنکور آماده می‌کند، تست زنی است؛ زیرا سوالات کنکور به صورت تستی طراحی می‌شوند و شما باید بتوانید با قدرت و سرعت بالایی، به تست‌ها پاسخ دهید. بنابراین مطالعه بهترین کتاب عربی کنکور در زمینه تست را هرگز فراموش نکنید.

 

بهترین کتاب عربی کنکور

در واقع استفاده از بهترین کتاب عربی کنکور باعث می شود دانش آموزان بتوانند به صورت درست و صحیح قواعد و مفاهیم درس عربی را آموزش ببینند و پس از یادگیری آن ها با حل سوالات چهار گزینه ای نکات دروس را به صورت اصولی فرا بگیرند، و همچنین مهارت تست زنی خود را افزایش دهند.

بدون شک یکی از حساس ترین و پر اهمیت ترین دوران زندگی هر دانش آموز، زمان کنکور آن ها می باشد، دانش آموزان برای کسب رتبه عالی و رسیدن به هدف خود باید بهترین منابع کنکوری را شناسایی کنند، تا با کمک آن ها بتوانند به دروس مسلط شوند و به نتیجه دلخواه دست پیدا کنند.

بهترین کتاب عربی کنکور در نی نی سایت به عقیده کاربران این سایت کتاب میکرو طبقه بندی شده می باشد، افراد بسیاری در این سایت تجارت خود را به اشتراک گذاشته اند و معتقدند که سوالات تستی عربی در این کتاب طبقه بندی شده است و با تعداد زیاد وجود دارد که می توان توسط این کتاب سرعت تست زنی خود را افزایش داد.

با بررسی تاپیک های نی نی سایت دریافتیم که نکات مهم و تعداد سوالات طبقه بندی شده بسیاری در این کتاب گنجانده شده است، بنابراین اگر خواهید مهارت تست زنی خود را تقویت کنید کتاب میکرو طبقه بندی عربی برای شما مناسب می باشد.

بهترین کتاب آموزش عربی

یکی از سوالاتی که همواره به ذهن دانش آموزان متوسطه اول و متوسطه دوم خطور می کند، این است که بهترین کتاب آموزش عربی کدام است؟

در ادامه این مطلب بهترین منابع آموزش عربی برای پایه های هفتم تا یازدهم را به شما معرفی خواهیم کرد، اما بهتر است در ابتدا بگوییم که کتاب های کمک آموزشی عربی به هیچ عنوان نباید به عنوان کتاب اصلی مورد استفاده قرار بگیرند، در واقع پس از آموزش کتاب اصلی می توان از این منابع برای یادگیری بهتر مفاهیم و قواعد استفاده کرد.

بهترین منابع آموزشی درس برای پایه های تحصیلی به شرح زیر می باشد:

  • بهترین کتاب عربی هفتم:
  • دانش آموزان پایه هفتم با ورود به این پایه با حجم بیشتری از دروس نسبت به دوره ابتدایی خود مواجه می شوند، عربی یکی از دروسی است که دانش آموزان برای اولین بار در پایه هفتم با آن رو به رو شده اند، و در طول دوره متوسطه اول و دوم همواره با آن سرو کار دارند، بنابراین برای یادگیری بهتر و تسلط بیشتر آن لازم است که از کتاب کمک آموزشی عربی برای پایه هستم خود استفاده کنند.

امروزه کتاب های قلم چی، و گاج از بهترین کتاب های کمک آموزشی عربی برای پایه هستم محسوب می شوند، این کتاب ها دارای درسنامه های خلاصه شده و مفید و سوالات امتحانی مهم می باشند، که دانش آموزان می توانند توسط آن ها نمره خوبی را در امتحانات نوبت اول و دوم کسب کنند.

  • بهترین کتاب آموزش عربی هشتم: کتاب کار منتشران دانش آموزان پایه هشتم را با طرح سوالات مختلف آشنا می کند، و با درسنامه جامع و کاملی که دارد باعث شیرین تر شدن و قابل فهم تر شدن هرچه بیشتر این درس شده است.
  • بهترین کتاب آموزش عربی نهم: برای فهم دقیق عربی نهم ما به شما کتاب مبتکران را پیشنهاد می کنیم، این کتاب یک منبع بسیار عالی برای آشنایی با قواعد عربی محسوب می شود.

از آنجایی که پایه نهم سال نهایی دوره متوسطه اول است و معدل نهایی نقش اساسی در تعیین رشته شما دارد، با کمک کتاب مبتکران عربی و حل سوالات تشریحی و آزمون های آن می توانید نمره خوبی را در درس عربی نهم کسب کنید.

  • بهترین کتاب عربی دهم و یازدهم: عربی متوسطه دوم جز یکی از دروس سخت و پیچیده محسوب می شود، دانش آموزان برای یادگیری مطالب این درس به زمان کافی نیاز دارند، پیدا کردن بهترین کتاب آموزش عربی دهم و یازدهم می تواند در یادگیری مطالب و رسیدن به موفقیت نقش موثری داشته باشد.

انتشارات خیلی سبز دارای نکات کلیدی برای آموزش لغات عربی پایه های دهم و یازدهم می باشد، مطالب درس عربی در این کتاب به صورت جمع بندی شده قرار دارد.

کتاب خیلی سبز دارای تست های فراوان به همراه پاسخ های تشریحی آن می باشد، دانش آموزان می توانند با مطالعه درسنامه کتاب خیلی سبز و حل تست عربی کنکور و آزمون های آن، متون و قواعد عربی را به صورت کامل در قالب تست ها درک کنند، و خود را برای آزمون تستی کنکور آماده نمایند.

بهترین کتاب عربی انسانی

در حقیقت عربی در رشته انسانی از اهمیت بالایی برخوردار است و جز دروس تخصصی این رشته به شمار می آید، امروزه تمامی مشاوران کنکور تسلط به درس عربی را کلید طلایی رسیدن به رتبه عالی در کنکور می دانند، بنابراین اگر می خواهید سطح یادگیری خود را در این درس افزایش دهید باید بهترین کتاب عربی تخصصی انسانی را برای آموزش انتخاب کنید.

بهتری کتاب عربی انسانی کتابی است که انواعی از تیپ سوالات مختلف را در خود جای داده باشد، تا دانش آموز بتواند خود را برای پاسخ به هر گونه سوالی آماده کنند.

همچنین بهتر است کتابی را برای یادگیری انتخاب کنید که شامل درسنامه هایی برای آموزش ترجمه عربی کنکور باشد، لازم به ذکر است که ترجمه عربی نیمی از سوالات کنکور سراسری را در بر می گیرد، بنابراین با یادگیری این مبحث می توانید حدود ۴۰ درصد سوالات عربی کنکور را به صورت صحیح پاسخ دهید.

برای آموزش لغات عربی کنکور کتاب لقمه طلایی مهر و ماه را به شما پیشنهاد می کنیم، درسنامه های این کتاب مختص یادگیری ترجمه جملات و لغات عربی است.

این کتاب در حجم بسیار پایین توانسته بخش های مهم و پر اهمیت عربی را در خود جای دهد، از این رو کتاب لقمه طلایی برای دانش آموزانی که برای آموزش مباحث عربی زمان کافی ندارند مناسب می باشد.

 

به جرات می توانیم بگوییم که با انجام تست های بهترین منابع عربی کنکور مهارت های لازم را در این درس بدست خواهید آورد، و درصد کنکور خود را افزایش دهید.

در این مطلب سعی کردیم بهترین منابع برای عربی کنکور را به شما معرفی کنیم، شما با تقویت دروس پایه خود با کمک این کتاب ها می توانید معدل نهایی خود را بالا ببرید و برای کنکور آماده شوید.

ارسال یک دیدگاه